Kellaaega laetakse...
  Rakvere mnt 10, Haljala
45301 Lääne-Virumaa
  +372 325 0900
  info(ät)haljalakool.ee

 Reg.nr 75013167
 Kood EHISes: 393

Sündmused puuduvad

Haljala vald

Seoses nakatunute hulga kasvuga ja valitsuse korraldusega kanda avalikus ruumis maski täpsustab kooli juhtkond isikukaitsevahendite kasutamise soovitusi koolis. Haljala Kool toetab (korduvkasutatavate) maskide kasutamist koolipäeva jooksul, kuid kindlasti peaks seda tegema õigesti ning lähtudes Terviseameti suunistest. 

 

Maski kandmisel tuleb silmas pidada järgmist. 

  • Mask peab olema korralikult näo ees nii, et suu ja nina on kaetud. Kui maskil on traat, siis on see maski ülemises servas. Traadi peab vajutama korralikult ümber nina. Maski alumine serv on lõua all. Maski kandes peab nina olema kaetud! 
  •  Kui mask on korra näolt alla või üles tõmmatud, ära võetud või seda on käega korduvalt kohendatud ja katsutud, tuleb mask välja vahetada. Kui paned maski ette, pane see korralikult üle suu ja nina ning ära puutu seda enne kui ta uuesti ära võtad 
  •  Apteekides müüdava kaitsemaski maksimaalne kandmise aeg on kolm tundi. Seejärel on soovitatav maski vahetada, sest selle pealispind võib viirust edasi kanda. 
  •  Mask ei tohi olla niiske. Niiske mask tuleb välja vahetada. Kui maski sise- või välispinnale satuvad pritsmed (nt aevastamisel või köhimisel), tuleb mask välja vahetada. 
  •  Kasutatud mask tuleb visata kaanega prügikasti või panna kinnisesse kilekotti (korduvkasutatava maski jaoks võta kodust kaasa näiteks grip-kilekott). Mitte mingil juhul ei tohi kasutatud maski jätta kuskile vedelema.  

https://www.kriis.ee/et/isikukaitsevahendid-maskid-jms  

Lapsevanemate, aga ka teiste isikute, sisenemine kooli hoonesse on üldjuhul keelatud. Eelneval kokkuleppel on võimalik kohtuda direktori, õppealajuhataja, sotsiaalpedagoogiga. Õpetajatega saab suhelda eKooli, e-maili ja võimalusel telefoni teel. Kõikidel külalistel on kohustus koolimajja sisenedes kasutada maski. 

 

ÕPILASED! 

Tuletame meelde, et hügieen on aukohal! Väldi oma näo ja silmade puudutamist! Sage ja põhjalik kätepesu sooja vee ja seebiga aitab suurepäraselt. Kui käsi ei ole võimalik hetkel pesta, siis võib neid desinfitseerida mõne alkoholipõhise vahendiga. Kooli sisenedes on kõigil kohustus desinfitseerida käed. Samuti peab kõikidel õpilastel olema igapäevaselt kaasas piisav kogus ühekordseid pabertaskurätikuid. 

 

Õppetöö toimub võimalikult tavapäraselt, kuid olukord võib nakkusohu kasvades kiirelt muutuda. Vähimagi haiguskahtluse korral või lähikontaktsena tuleb püsida kodus. 

  • Milliste sümptomite korral tuleb jääda koju? 

Ägedate ülemiste hingamisteede viirusnakkuste sümptomite (köha, nohu, kurguvalu, palavik,  üldine halb enesetunne, ebatavaline väsimus) tekkimisel peab jääma kohe koju ning võtma esimesel võimalusel ühendust perearstikeskuse või perearsti nõuandeliiniga 1220, kust antakse edasised juhised. 

  • Kas nohuga peab koju jääma? 

Kerge nohu või köhaga võib käia koolis, kui õpilane on mõnest hooajalisest nakkushaigusest paranenud, tema enesetunne on üldiselt hea, aga jäänud on kerge jääkköha või -nohu. Kui ei ole selge, kas tegemist on nakkusliku või mittenakkusliku seisundiga, tuleb nõu pidada perearstikeskusega. 

  • Kas kroonilise nohu või köhaga peab koju jääma? 

Kroonilised haigused nagu astma ja allergia võivad põhjustada nohu ja köha, ent sel juhul üldiselt koju jääma ei pea. Reeglina on sellised kroonilised haigused varasemalt teada ning lapsevanem saab vajadusel kirjutada ise tõendi, kus ta kinnitab, et lapse sümptomid ei ole nakkusohtlikud.  

https://www.hm.ee/et/koroona#kkk_koroona  

 

Kindel tahtmine on kõige suurem tarkus

    Viimati uuendatud lehekülge: Neljapäev, 21. November 2024

Meil on lehel 103 külalist ja 0 liiget