Haljala Kooli direktori käskkiri   18. september 2023 nr 6 - Haljala Kooli pikapäevarühma töökorraldus ja päevakava 2023/2024 õ.a.

Töö pikapäevarühmas on ette nähtud eelkõige huvitegevuseks, võimalusel ka õppetööks. Koduste tööde tegemisel on oluline ka vanematepoolne abi ja kontroll.

Pikapäevarühma eesmärgid

• aidata lastel kooli ja kaaslastega kergemini kohaneda mängu ja ühiste ettevõtmiste läbi;
  • kujundada lastes iseseisva töö harjumusi;
  • õpetada lastele vastutustunnet;
  • abistada õpilasi kodutööde tegemisel;
  • õpetada lastele vastutustunnet;
  • arendada õpilaste sotsiaalseid oskusi;
  • õpetada oskust teistega arvestada;
  • organiseerida   klassivälist   tegevust   (raamatute   lugemine,   joonistamine,   arendavate töölehtede täitmine);
  • organiseerida aktiivset puhkust õues;
  • muuta laste viibimine pikapäevarühmas toredaks ja huvitavaks;
  • suhtuda igasse lapsesse kui indiviidi, näidata tähelepanu, respekti.

Pikapäeva töökorraldus 2022/2023.õ-a

• Õpilane võetakse pikapäevarühma lapsevanema kirjaliku avalduse alusel.
  • Pikapäevarühm töötab 1.-3.klassi õpilastele, kes kasutavad kooli tulekuks ja koolist koju minekuks koolibussi.
  • Pikapäevarühma õpilased peavad rühmas viibides järgima Haljala Kooli kodukorda, pikapäevarühma reegleid ja õpetaja antud korraldusi.

Pikapäevarühma reeglid

• Õpilane tuleb pikapäevarühma kohe pärast õppetundide, logopeedi-, õpiabi- või järelaitamistunni või huvialaringide lõppu.
  • Pikapäevarühmast lahkub õpilane lapsevanema kirjalikul loal või õpetaja teadmisel ja loal.
  • Pikapäevarühma õpilane osaleb pikapäevatöös vastavalt rühma päevaplaanile ning arvestab kõikides tegevustes kaasõpilastega.

Pikapäevarühma tegevused

• Pikapäevarühm võimaldab koolist kaugemal elavatele lastele tuge ja järelvalvet õppetööst vaba aja sisustamisel ning koduste ülesannete täitmisel.
  • Pikapäevarühmaga samal ajal viibivad õpilased ka logopeedi, õpiabi ja järelaitamistundides.
  • Pikapäevarühmaga samal ajal töötavad koolis mitmesugused tasuta huvialaringid, mille tegevusest pikapäevarühmalapsed saavad osa võtta.
  • Kooli raamatukogust on võimalik laenutada raamatuid nii rühmas lugemiseks kui ka koju

Mida Juku ei ole õppinud, seda Juhan enam ei õpi