Haljala Kooli logo kujutab raamatut lugevat õppurit, sümboliseerides teadmiste omandamist ja õppimise tähtsust. See visuaal peegeldab meie kooli pühendumust haridusele ja noorte arengule.
Avatud raamat või õpik sümboliseerib teadmiste omandamist, õppimist ja avastamist. See kannab edasi ideed juurdepääsust teadmistele ja nende jagamisest kõigile, kes soovivad õppida. Raamatu avatud olemus peegeldab õppimise teekonda – pidevat avastamist, teadmiste juurdekasvu ja uute ideede mõistmist. See on märk elukestvast õppimisest ja enesearendusest, kus iga lehekülg pakub uusi teadmisi ja kogemusi, mis aitavad inimesel kasvada.
Samal ajal rõhutab avatud raamat avatust erinevatele vaatenurkadele, ideedele ja kultuuridele, mis on hädavajalik nii akadeemilises kui ka isiklikus arengus. See tähistab ka tarkuse ja traditsioonide hoidmist, olles teadmiste hoidla, mis kannab edasi kollektiivset tarkust.
Avatud raamatu kujund on inspireeriv ja loomingulisust soodustav, kutsudes avastama uusi mõtteid ning väljendama ideid, olles sümboliks lõputule teekonnale teadmiste ja enesetäienduse poole.
Kooli lipp kaunistab kõiki Haljala kooli pidulikke sündmusi, eeskätt muidugi kooliaasta ava- ja lõpuaktusi, aga ka Eesti Vabariigi ja kooli aastapäeva aktusi. Lipukandmise au on alati lõpuklassile, kes oma lõpuaktusel annavad selle vastavate sõnade saatel üle järgmisele lennule.
Haljala kool (toonase nimega Haljala Keskkool) sai oma esimese lipu juunis 1985 – kingitusena keskkooli I lennult. 2001. aasta septembris, kui kool hakkas kandma nime Haljala Gümnaasium, tuli välja vahetada ka lipp, samamoodi juhtus Haljala Gümnaasiumi muutumisel Haljala Kooliks - põhikooliks.
Vanad lipud on leidunud endale väärika koha Haljala koduloomuuseumis. Praegune Haljala Kooli lipp, millel asetseb Haljala Kooli logo, paikneb igapäevaselt kooli aatriumis.
Kooli tekkel, mis ei ole mõeldud niivõrd igapäevaseks, kuivõrd pidupäevaseks kandmiseks, täidab kogu kooliperet ühendavat, aga ka oma kodukooli väärtustavat rolli. Iga aasta 1. septembril saavad kooliaasta avaaktusel oma esimesed teklid pähe värsked koolijütsid, kes loevad abiturientide saatel ette piduliku teklivande.
Esimesed teklid leidsid kandjad 2007. aasta aprillis, kooli sünnipäeval.
Tekli kujundus, millel on kooli logo ja sümboolika, peegeldab Haljala Kooli väärtusi ning ühendab kooliperet ühtse visuaalse tunnusena.
Tekli tellimiseks võta ühendust kooli kantseleiga
Lõpusõrmuste kavandamine ja valmistamine on olnud abituuriumi õigus ja kaunis traditsioon Haljala keskkooli algusest alates.
Varem oli igal lennul võimalus kujundada sõrmus endale meelepäraselt, ent alates aastast 2006 on sõrmuse kujundus kõikidele lendudele ühesugune, varieerub vaid lennu number.
Põhikoolina on lõpusõrmused jäänud ajaloo hõlma, kaunistades meie vilistlasi ja meenutades ühiselt käidud teed.